Produkty

ZASTUPUJEME NÁSLEDUJÍCÍ ZNAČKY

Značka Advance Acoustic vznikla v roce 1995 v Toulouse a je vlastnictvím společnosti FVS S.A. Tato společnost byla založená v roce 1981 ve Francii a sídlí v moderní budově 20 km od Paříže. Francouzská organizace má jasné a jedinečné cíle: Výjimečnost založenou na výzkumu a vývoji, promyšlené administrativě a logistice se zaměřením na plnou spokojenost zákazníka.

Prvotním produktem Advance Acoustic pro hudbu milující posluchače byla limitovaná edice vysoce kvalitních reproduktorových soustav MA11 s nebývalým poměrem výkon – cena. Tento produkt se stal v roce 1997 velmi rychle úspěšným mezi prodejci a odborníky specializovaného tisku, zásluhou přísného procesu návrhu designu (Advance Acoustic produkty jsou navrženy ve Francii a sestaveny v nejlepších výrobních závodech na světě) a využívání vývojových metod vyhrazených pro nákladné produkty, ale používajíc technologií sub-dodavatelů.

Advance Acoustic vyrábí od roku 1995 produkty vysoké kvality, technické a zvukové úrovně, ale v cenové kategorii přístrojů střední třídy. Základní myšlenkou tohoto výrobce je, že pokud lidé mají rádi hudbu, Hi-Fi by neměl být luxus.

Kultura je přirozená vlastnost člověka a umění je jednou z forem jejího vyjádření. Obohacuje náš život, dává nám smysl. Čím by ale byl orchestr bez nástrojů, nebo malíř bez štětce a barev? Může existovat umění bez použití technologie?

Vizí společnosti Audionet je zprostředkovat maximálně přímý přístup k hudbě a filmu. Prezentovat umění opravdově, nechat Vás zapomenout, že zvuk a obraz jsou reprodukovány stroji. Lidské smysly jsou schopny poskytovat neobyčejné informace, pokud jim to dovolíme. Jsou neomylnými soudci a nejtvrdšími kritiky, kterým čelíme. Společnost Audionet má ambice oslovit a svádět všechny vaše smysly ohromujícím zvukovým a vizuálním výkonem, kdy výsledkem bude pocit neskonalého štěstí.

Přístroje a systémy Audionet, vymyšleny a vyvinuty na základě vědecké inspirace profesionálních technologických umělců s vášní ke kulturnímu poslechu hudby. Tyto výjimečné produkty garantují inspirující hudební požitek majíci vynikající reputaci mezi znalci po celém světě. Veškeré produkty Audionet jsou vyrobeny ručně, kus po kuse v německém městě Bochum zkušeným personálem, který kombinuje krajní preciznost s  hluboko zakořeněným nadšením.

Povrchní znalost přístrojů nemůže zhodnotit a nahradit výjimečný zážitek, který od nich obdržíte pokud některý z nich vlastníte. Celá řada prestižních ocenění po celém světě dokazuje skutečnost, kolik lidí nechce zmeškat tuto zkušenost...

Ansuz Acoustics patří mezi přední výrobce high-end příslušenství pro hi-fi zařízení. Za vývojem a know-how stojí známá jména z oboru Lars Kristensen, Michael Borresen a Frits Dalmose.

S Ansuz Acoustics dostanete příležitost povznést vaše high-endové zařízení do nejvyšší úrovně. Všechny výrobky jsou navrženy na základě hlubšího pochopení problémů, s nimiž se nejlepší zvukové systémy potýkají během elektrického, elektronického a mechanického spojení.

Vytvoření ideálního rozhraní pro hudbu není ani tak moc o pokročilém použití high-tech materiálů. Mnohem důležitější je pochopení, jak se komponenty vzájemně ovlivňují a jak se signály, proudy a vibrace pohybují. V Ansuz Acoustics to ví a je to slyšet.

V portfoliu značky najdete celkem pět kvalitativních úrovní kabelů (signálové, reproduktorové, napájecí), napájecí distribuce a doplňky pro optimalizaci zvuku (antirezonanční podložky a síťové kondicionéry).

Více informací najdete na www.ansuz-acoustics.com

Přední světový výrobce kvalitních hi-fi reproduktorů.
Castle Acoustics představuje to nejlepší v kvalitě reproduktorů, díky nejnovějším technologickým inovacím přináší fascinující reprodukci.

Finite Elemente je přední výrobce audio nábytku povznášející zvukovou kvalitu hi-fi zařízení spojením konstrukčního návrhu a technologie potlačením rezonancí. Spojení stolařského odborníka Luise Fernandese a specialisty na kovové materiály Bernda Brockhoffa, kteří se setkali jako audiofilové při srovnávání svých vlastních poznatků o stavbě dokonalého stojanu pro hi-fi komponenty, vedlo po mnoha dlouhých večerech a vynaloženém úsilí k vytvoření komplexního výrobního programu Finite Elemente.

Audio nábytek a hi-fi příslušenství Finite Elemente tvoří sortiment nejvyšší estetické a zvukové kvality. Veškeré produkty jsou vyrobené v Německu a každá část, každý konstrukční prvek nese znak prvotřídního zpracování a provedení. Přední vlastností je vysoce důmyslná kontrola nad rezonancemi, chránící high-end komponenty před degradací jejich špičkových zvukových vlastností.

Společnost Gryphon Audio Designs založil Flemming E. Rasmussen, aby naplnil jeho celoživotní sen – přenést podstatu zážitku z živé hudby do domácího prostředí.

Blízký vztah s hudebním světem Rasmussen navázal již během studia malířství a grafiky, kdy navrhoval obaly LP desek a koncertních plakátů pro řadu významných dánských hudebníků. Později založil společnost 2R Marketing, jež se zakrátko stala předním dánským dovozcem High End audio techniky. V roce 1995 byla založena společnost Gryphon Audio Designs jako odnož 2R Marketing. První produkt, dnes již legendární Gryphon Head Amp, vzešel ze soukromého projektu F. E. Rasmussena a byl velmi kladně o hodnocen odborným tiskem. V roce 1993 Rasmussen opouští podnikání v oblasti dovozu, aby se mohl plně věnovat vývoji techniky vlastní.

Gryphon Audio Designs bezprostředně poté dosahuje celosvětového uznání za prvotřídní kvalitu, intuitivní ergonomii a vyjímečnou krásu předzesilovačů a výkonových zesilovačů. Umělecké zázemí pana Rasmussena propůjčuje všem výrobkům Gryphon charakteristický vzhled vycházející z obvodové konstrukce a uživatelského rozhraní a dochází tak k opravdu jedinečnému spojení formy a funkce.

Soulution je obchodní značka společnosti Spemot AG pro oblast audio. Zkušenosti vývojového týmu ve vývoji zařízení, stejně jako výrobní know-how pro vysoce kvalitní výrobky jsou uplatněny v oblasti audio při výrobě Soulution produktů.
Pro dosažení přirozené a transparentní hudební reprodukce bylo zapotřebí následovat zásadně nové cesty, co se týče technologie zesilovačů a zacházení s daty digitálních zvukových nosičů.

Filozofie
Zachování čistoty zvuku se všemi nuancemi a detaily - to je výzva, kterou musí prémiové hifi komponenty zvládnout. Vývojový tým je přesvědčen, že nádherný zvuk hudby nepotřebuje žádné umělé obohacení, že hudební signál musí projít každým hifi komponentem bez sebemenšího poskvrnění. Krédem opravdu věrné reprodukce bylo vždy: „Nic nepřidávat a nic neubírat“. To co se zdá být snadné je ve skutečnosti nesnadná a dlouhá cesta, než se hifi komponent přiblíží k ideální a přirozené hudební reprodukci. Dlouhá cesta, než začne sloužit hudbě, místo impozantní a okázalé vlastní konstrukce a vzhledu, než získá naprostou kontrolu nad hudební reprodukcí bez zkreslení vlastní magii.
Pro přirozenou hudební reprodukci je pokročilá technologie bezpodmínečně nutná, ale tím to nekončí. Hifi komponenty opět nemusí svévolně ovlivnit hudbu svými nedostatky, protože skutečný poslech hudby je smyslová záležitost, emocionální ohňostroj, kde technika je druhořadého významu, která je jen našim nástroje m pro pochopení přirozeného zvuku.

Design
Šasi přístroje je nedílnou součástí celkového technického návrhu. Je například zodpovědné za chlazení (výkonový zesilovač 710 má v klidu spotřebu 200 W), redukci vlivu mikrofoničnosti a ochranu proti elektromagnetickým vlivům. Nicméně hmotnost 100 kg si sama říká o mechanicky stabilní konstrukci.
Díky svým rozměrům není praktické zesilovač skrývat před zraky posluchače, což se často stává, ale měl by být vhodným doplňkem interiéru. Tento požadavek vedl k odstranění ostrých žeber chladičů a viditelných spojů pomocí šroubů. Jinými slovy, zesilovač by měl být integrován do interiéru jako celek, ne jen čelní panel…
Design přístroje zdůrazní Hi-Fi krédo: „Nic nepřidávat a nic neubírat“.
Zásluhou respektování těchto požadavků design studiem Greutmann Bolzern zesilovač Soulution obdržel mezinárodní cenu „red dot design award 2006“ a byl nominován pro exkluzivní cenu „Designprice 2007“ v Německu.

Stockfisch Records je audiofilský label zaměřený především na kytarově orientovanou hudbu a studiové záznamy ve vysoké kvalitě pro náročné posluchače, jako jsou záznamy na vinylových deskách a DSD nahrávky vydané na nosičích SACD, často s prostorovým zvukem Surroundmix. Po více než 30 let label Stockfisch vydává nahrávky známých i méně známých umělců evropské kytarové scény, věnujíc zvláštní pozornost znovuoživené folkové zpěvácké a skladatelské oblasti sedmdesátých let. Kromě dobře známých umělců, Stockfisch Records představuje zajímavou řadu nejnovějších objevů na pěvecké a skladatelské scéně.

Založení Stockfisch Records Gunterem Paulerem je datováno rokem 1974. Společnost sídlí v Německu, kde je hlavní ohnisko evropských umělců, ale také amerických hudebníků pracujících ve společnosti poté co emigrovali a žijí v Německu. Mezi první záznamy patří nahrávky dvou interpretů. Wernera Lämmerhirta a Davida Qualeyho. Tito dva umělci, se kterými Stockfisch Records začal v roce 1974, byli vzorem všem dalším přicházejícím zpěvákům a skladatelům. V průběhu let nicméně také přibývali do společnosti i další instrumentální umělci kromě kytaristů, kteří podepsali smlouvu se Stockfisch Records.

V roce 2001 se Paulerovi podařilo získat „Královnu audiofilských záznamů“ Saru K, poté co jí vypršela smlouva s labelem Chesky Records. Živé album „Live in Concert“ (2003), které bylo vydáno po sponzorovaném turné společností Bowers & Wilkins v roce 2002, při příležitosti prezentace řady reproduktorových soustav „Nautilus“, bylo vyhodnoceno čtenáři německého časopisu AUDIO/stereoplay jako nejlepší audiofilské CD roku 2003 a získalo cenu „Hifi Music Award 2003“.

Společnost Tangent byla založena v sedmdesátých letech skupinou Hi-fi nadšenců. Během několika let výzkumu a vývoje se společnost zformovala jako výrobce se specializací na reproduktorové soustavy. Tyto produkty se velmi brzy staly uznávanými a doporučovanými specializovanými kritiky v oboru Hi-fi v celé Velké Británii i za jejími hranicemi. V roce 2005 se společnost Tangent znovu prezentovala s rozšířeným sortimentem Hi-Fi komponentů a stolních rádiopřijímačů.

Spolu s růstem společnosti se rozrůstal i její výrobní program. V průběhu několika málo let Tangent  dokazuje, že zásadní správná volba konstrukčního návrhu může vytvořit produkt schopný dosáhnout vynikajícího výkonu v přijatelné ceně.

Společnost Vivid Audio je výrobce reproduktorových soustav kategorie high-end, založená v Jižní Africe. Jejím šéfkonstruktérem je světově uznávaný Laurence Dickie, tvůrce legendárních „šneků“ Bowers & Wilkins Nautilus, technologie B&W Matrix či hornových systémů Turbosound Polyhorn™ a Dendritic™ pro profesionální reprosoustavy.

Všechny produkty jsou navrženy s bezkompromisním technologickým přístupem a při jejich konstrukci jsou použity výhradně vlastní vyvinuté komponenty. Veškeré reproduktory Vivid Audio jsou vlastní konstrukce, například hliníkové membrány reproduktorů jsou vyráběny na zakázku ve Velké Británii. Vysoce estetickým provedením spolu s průzračnou zvukovou kvalitou Vivid Audio usiluje o poslechovou a vizuální dokonalost u všech svých produktů.

Reproduktorové soustavy Vivid Audio dokáži zhmotnit ve skutečnosti neviditelnou hudební scénu do reality. Zušlechtí zážitek z poslechu hudby do nového rozměru, který podněcuje posluchače k nenasytnému poslechu, bez únavy, bez potřeby odpočinku. V konstrukci reprosoustav nejsou použity žádné standardní sériové komponenty. Každá součást je vyrobena pro své jedinečné použití dle svých přísných specifikací. Většina technologii je skrytá před zraky posluchače, ale tiše prozrazují svou přítomnost ve formě nezapomenutelného poslechového zážitku.

Pro povrchovou úpravu reproduktorových soustav Vivid Audio není soupeř co do hloubky lesku a třpytu, čehož může být dosaženo jen prostřednictvím pečlivého ručního zpracování. Je možné volit z široké nabídky standardních barevných provedení zapadajících do většiny obývacích pokojů a poslechových místností, nebo lze objednat přímo u výrobce speciální individuální provedení v barvě dle Vaší volby.

Reprosoustavy Vivid Audio si velmi rychle získaly světové renomé a jejich výjimečné kvality uchvátily posluchače a recenzenty na celém světě. Dokladem toho je celá řada ocenění, např. Giya G1 výrobek roku 2008 Hi Fi Review Hong Kong, Giya G2 výrobek roku 2012 Sound Stage Network, Oval K1 výrobek roku 2012 Stereophile.

Společnost Wharfedale je sočástí skupiny International Audio Group s kancelářemi v Anglii, Německu, Austrálil, Asii a Spojených státech Amerických. Působí na téměř kompletní integraci zahrnující design, výrobu a distribuci. IAG UK má nyní sídlo v Anglii ve městě Huntingdon, v srdci mezinárodního hi-fi průmyslu. Výzkum a vývoj probíhá zde s podpůrným zázemím v Asii. Prodejní a odbytové oddělení, stejně jako finanční páteř jsou umístěny také zde. Skupina IAG disponuje některými proslulými značkami ve světě audiotechniky a rozrůstá se od konce tohoto roku o divizi profesionálního osvětlování. Oddělení služeb pro zákazníky udržuje tradici zákaznického servisu proslulé sesterské společnosti Quad.

Společnost Wharfedale Profesional začala vyvíjet své produkty od základních zařízení, až po náročné profesionální audio systémy vysoké kvality a výkonu. Wharfedale Professional se těší celosvětovým úspěchem s celou řadou revolučních technologii v ozvučovaní.
Společnost Wharfedale byla již od roku 1932 předním výrobcem reproduktorů. Těchto sedmdesát pět let zkušeností s návrhem a výrobou audio systémů učinilo společnost Wharfedale Profesional prestižním výrobcem, tak jako žádnou jinou společnost.

V současné době Wharfedale představuje vedoucí sílu pro konkurenci na trhu s profesionální ozvučovaní technikou. Zesilovače, mixážní pulty, efektové moduly, ekvalizéry a osvětlovací technika jsou obsahem širokého portfolia, stejně jako několik řad reproduktorových soustav. Sortiment společnosti je připraven pro každou aplikaci a instalace.

Filozofie společnosti Wharfedale Professional je velmi prostá: Vše je založeno na základních principech návrhu a konstrukce - hodnota, integrita a kvalitativní výkon, my poskytneme mnohaleté zkušenosti ve vývoji a zákazník obdrží mnohaleté potěšení z užívání našich produktů.
Velká Británie je již dlouhou dobu celým světem známá jako kolébka technologického vývoje reproduktorů a reproduktorových soustav na základě inovace a vysoké kvality. Toto dobré jméno bylo vytvářeno mnoho let některými nejlepšími výrobci reproduktorů.

Společnost Wharfedale byla založena před sedmdesáti sedmi lety a vždy byla v popředí při vytváření této reputace. V roce 1932 Gilbert Briggs postavil svůj první reproduktor ve sklepě svého domu ve městě Ilkley v Yorskhirském hrabství. Toto malé obchodní městečko leží v údolí u řeky Wharfe a tato oblast je známá dodnes jako „Wharfedale“. Toto nevýhodné umístění dalo základ založení značky, která se velmi brzy proslavila po celém světě jako synonymum vysoce kvalitní reprodukce zvuku.

XSymphony je značka audio a video kabelů a příslušenství kategorie Hi-Fi a High End společnosti Sunshine. S použitím těch nejlepších dostupných materiálů byla vyvinuta řada produktů pro náročné audio příznivce, jenž požadují bezkompromisní zážitek z hudební reprodukce. Audio a reproduktorové kabely zahrnují provedení z čistého stříbra, OCC „Ohno“ 6N mědi, stejně jako provedení z OFC a SP-OFC mědi. Jako dielektrikum jsou použity materiály typu Teflon, uhlíkový PE, pěnový PE a polyuretan. Na opláštění se používá flexibilní, vysokým teplotám odolávající PVC a pletené stínění je provedeno z materiálu OCC, OFC a SP - OFC v kombinaci s měděnou a hliníkovou mylarovou fólii.

Společnost Wood Equalizer vznikla z vášně pro akustiku a estetiku. Projektujeme akustické systémy, které mají velmi dobré akustické vlastnosti. Při vytváření panelů používáme pravé dřevo a nejkvalitnější pohlcující materiály. Díky této technologii máme vliv nejen na akustiku místností, ale také na jejich estetiku.

Akustické panely Wood Equalizer jsou určeny k formování a zlepšení akustiky místností v nahrávacích studiích, zvukových režiích, domácích hi-fi soupravách, koncertních síních, kinových a divadelních sálech, auditoriích, konferenčních sálech, a taky hudebních klubech a dalších společenských místnostech. Efektivnost Wood Equalizer potvrzují akreditované akustické zkoušky.

^

doplnit názvy jednotlivých značek

© RP AUDIO 2018     Aktuality
Ceníky
Recenze výrobků
Obchodní podmínky
info@rpaudio.cz
 
 
 
+420 596 110 872
+420 737 366 831