Produkty

Soulution 746 SACD-PLAYER

Série 7 Soulution 746 SACD-PLAYER
Série 7 Soulution 746 SACD-PLAYER
Série 7 Soulution 746 SACD-PLAYER

Referenční CD/SACD přehrávač

Klíčové vlastnosti
zakázkový pohon Esoteric
rychlý D/A převodník
extrémně precizní vnitřní hodiny
inovační technologie převzorkování
digitální vstupy a výstupy
stabilní a výkonné výstupní obvody (sym,asym)
systém LINK
externí napájení

Filozofie
Ideální SACD přehrávač reprodukuje veškerá hudební data dostupná na CD nebo SACD přesně bit po bitu. Nesmí vynechat nebo pozměnit jediný bit jakýmkoliv způsobem. Toho je možné dosáhnout jen s SACD pohonem kategorie „State of the art“, špičkovou digitální technikou obvodů DA převodníků a rychlými a výkonnými výstupními zesilovači.
Požadavek na kvalitu napájení odděleně pro jednotlivé obvody je zajištěn externím napájecím zdrojem.

Blokové schéma a vnitřní uspořádání
SACD přehrávač 746 je vybaven multiformátovým pohonem Esoteric. Obvod pro převzorkování je založen na kvalitně provedené technologii Sonic2 společnosti Anagram. Speciální digitální PLL poskytuje extrémně precizní synchronizační hodinový signál. DA převodník je zapojen v režimu dual mono, stejně jako výstupní obvody.
Přístroj je vybaven všemi běžnými digitálními vstupy a výstupy včetně synchronizačního rozhraní. Externí napájecí zdroj obsahuje tři totálně fyzicky oddělené napájecí zdroje. Jeden výlučně zásobuje analogové obvody přehrávače, druhý digitální obvody přehrávače a třetí je rezervován pro SACD pohon.

Pohon a servo
Zakázkový pohon Esoteric (založen na UMK-5) je upevněn na masivní měděné desce a je efektivně mechanicky izolován od šasi přístroje. Laserová jednotka a její elektronika je optimalizovaná pro data čtená z nosičů SACD a CD.

DA převodník a proudovo-napěťový převodník signálu
Každý audio kanál přehrávače používá vlastní desku obvodů, která je osazena převodníky Burr-Brown 1792 garantující prvotřídní výkon. Je použita pouze ta část převodníku, která pracuje až do frekvence 384 kHz. Vnitřní „nekvalitní" pole pro upsampling je nezapojeno!
Zásluhou nejpřísnější separace napájení digitálních a analogových obvodů DA převodníku je potlačen vliv interference mezi těmito dvěma oblastmi, čímž je eliminována přítomnost šumu v digitálním signálu z analogové části přehrávače.
Převodník pracuje v dvojitém mono režimu. Na výstupu převodníku jsou čtyři oddělené proudové signály. Tyto jsou spojeny až po převedení na čtyři oddělené napěťové signály. Čtyři velmi rychlé proudovo-napěťové měniče přebírají proudový výstupní signál přímo z DAC. Proudovo-napěťový měnič je velmi rychlý, pracuje s frekvencí až do 100 MHz.

Výstupní obvody
Výstupní obvody jsou optimalizovány pro rychlost, preciznost a dostatečnou proudovou rezervu. Zásluhou nízké výstupní impedance 2 ohmy a práce ve třídě A (40mA klidový proud) je výstup přehrávače stabilní s každou zátěži bez vlivu dlouhých kabelových spojů.
Teoretický maximální proud 3 A je omezen na 1 A ochranným obvodem vně signálové cesty. Dále zásluhou širokého frekvenčního rozsahu do 40 MHz jsou všechny detaily hudby reprodukovány přirozeně. Reprodukce dostává opravdu třírozměrný holografický obraz (kvalitní záznam je nezbytným předpokladem). Výkon výstupních obvodů zajistí, že všechny tyto detaily jsou opravdu přeneseny k vašemu předzesilovači bez kabelových ztrát.

Zdroj napájení
SACD přehrávač Soulution 746 je napájen externím napájecím zdrojem. Celý zdroj je sestaven ze tří rozdílných napájecích zdrojů, které jsou fyzicky a elektricky separovány a navíc odděleny AC filtrační jednotkou. Interference mezi různými částmi přehrávače jsou tak minimalizovány.
Napájecí napětí pro audio část jsou vícestupňově stabilizovány. Je použit obvod podobný výkonovému zesilovači, který pracuje jako zásobovací kondenzátor energie. Ultra stabilní napájecí napětí má extrémně nízkou odchylku v závislosti na zátěži a zbytkové zvlnění je menší než 0,01 mikrovolt; nezbytný předpoklad pro optimální výkon přehrávače. Napájecí napětí jsou distribuována mimo analogové části DA převodníku a výstupních obvodů prostřednictvím masivních měděných kolejnic.
Digitální části přehrávače požadují stejně stabilní napájecí napětí stejně jako analogové obvody. Napájecí napětí pro digitální vstupy / výstupy, DSP, PLL a digitální část převodníků je vytvořeno ve vyhrazených napájecích jednotkách optimalizovaných pro tuto funkci. Elektrické napětí je stabilizované lokálně na plošných spojích, v místech, kde jsou potřebná.
Také pohon přehrávače má své vlastní napájení. Tím je zabezpečen dostatečný proud dle potřeby a zároveň nevzniká žádná interference mezi pohonem a ostatními obvody přehrávače.

THD + N
<0.002 %
Výstupní impedance
Sym. 2 Ω, Asym. 2 Ω
Výstupní proud
1 A (max.)
Maximální výstupní napětí
Sym. 4 Vrms, Asym. 2 Vrms
Kmitočtový rozsah
DC-100 kHz
Odstup signál/šum
140 dB
Spotřeba
Standby <0.5 W, 60 W
Rozměry (V x Š x H)
(2 ks) 167/115 x 480 x 467 mm
Cena
1 620 000 Kč
ceník Soulution

— SOUVISEJÍCÍ PRODUKTY —
^
© RP AUDIO 2018     Aktuality
Ceníky
Recenze výrobků
Obchodní podmínky
info@rpaudio.cz
 
 
 
+420 596 110 872
+420 737 366 831